Par mums Saistītās organizācijas VIGDB
Saistītās organizācijas

Valsts iedzīvotāju genoma datubāze

 

 

Valsts iedzīvotāju genoma datubāze ir nacionāla bio-banka, tā veido, uzglabā un apstrādā Latvijas iedzīvotāju veselības informācijas datus un ģenētiskā materiāla kolekciju, kas kalpo pētnieciskiem, profilaktiskiem un ārstnieciskiem mērķiem.

Valsts iedzīvotāju genoma datubāzi veido Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra struktūrvienība Latvijas Genoma Centrs. Genoma datubāzē tiek uzkrāti brīvprātīgo gēnu donoru fenotipiskie un genotipa dati, kā arī izveidota no asinīm (audu paraugiem) iegūto bioloģisko materiālu (DNS, seruma, plazmas utt.) banka.

Šobrīd Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē tiek iekļauti brīvprātīgi dalībnieki, kas ir vecāki par 18 gadiem no vairāku Latvijas slimnīcu pacientu vidus, kā arī veseli cilvēki noteiktās vecuma grupās. Lai gēnu pētījums būtu veiksmīgs, ir nepieciešams liels skaits cilvēku, gan tādu, kas slimo ar kādu no slimībām, gan arī veselu cilvēku. Tāpēc ikviens var piedalīties  Genoma datu bāzes veidošanā.

Ja Jūs vēlaties iesaistīties Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē, informāciju par iesaistīšanās procesu meklējiet: Biežāk uzdotie jautājumi par Valsts iedzīvotāju genoma datubāzi:   

Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes informētās piekrišanas paraugs:   

 

Kontakti 

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs
Genoma centrs
Rātsupītes iela 1
Rīga, LV1067
Tālrunis: +371-67473083
Fakss: +371-7442407
E-pasts:VIGDB@biomed.lu.lv
www.genomadatubaze.lv

Genoma centrs piedalījies starplaboratoriju kvalitātes testēšanā (Biospecimen Proficiency Testing) 2017/2018. gada ciklā, kurā iegūts sertifikāts ar augstāko iespējamo vērtējumu par DNS izdalīšanu no pilnasinīm, kas tiek izmantota Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes paraugu apstrādē. Sertifikāts:   

 

 

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".