Par mums Saistītās organizācijas VIGDB
Saistītās organizācijas

Valsts iedzīvotāju genoma datu bāze

 

Valsts iedzīvotāju genoma datu bāze ir nacionāla bio-banka, tā veido, uzglabā un apstrādā Latvijas iedzīvotāju veselības informācijas datus un ģenētiskā materiāla kolekciju, kas kalpo pētnieciskiem, profilaktiskiem un ārstnieciskiem mērķiem.

Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzi veido Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra struktūrvienība Latvijas Genoma Centrs. Genoma datu bāzē tiek uzkrāti brīvprātīgo gēnu donoru fenotipiskie un genotipa dati, kā arī izveidota no asinīm (audu paraugiem) iegūto bioloģisko materiālu (DNS, seruma, plazmas utt.) banka.

Šobrīd Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē tiek iekļauti brīvprātīgi dalībnieki, kas ir vecāki par 18 gadiem no vairāku Latvijas slimnīcu pacientu vidus, kā arī veseli cilvēki noteiktās vecuma grupās. Lai gēnu pētījums būtu veiksmīgs, ir nepieciešams liels skaits cilvēku, gan tādu, kas slimo ar kādu no slimībām, gan arī veselu cilvēku. Tāpēc ikviens var piedalīties  Genoma datu bāzes veidošanā.

Ja Jūs vēlaties iesaistīties Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē, lūdzu dodieties uz kontaktos minēto mājaslapu un sekojiet norādījumiem sadaļā „Kā var iesaistīties Genoma datu bāzē?”

 

Kontakti 

http://bmc.biomed.lu.lv/gene/

Adrese:

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs
Genoma centrs
Rātsupītes iela 1
Rīga, LV1067

Tālrunis: +371-7808003
Fax: +371-7442407

E-mail:VIGDB@biomed.lu.lv

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".