FEB

Gada balvas zinātnē 2016

2017. gada 14. februārī tika pasniegtas Latvijas zinātņu akadēmijas Gada balvas zinātnē 2016, kur laureātu vidū bija arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieki.

FEB

BMC Zinātniskās padomes sēde

Pirmdien, 20. februārī plkst. 14:30 Mazajā zālē notiks kārtējā BMC Zinātniskās padomes sēde.

JAN

BMC Zinātniskās padomes sēde

Pirmdien, 16. janvārī plkst. 11:00 Mazajā zālē notiks kārtējā BMC Zinātniskās padomes sēde.

Vieslekcija

2. decembrī BMC Mazajā zālē plkst. 14:00 vieslekcija: Design and Conduct of Animal Experiments - The Economics of Reproducibility in Preclinical Research

BMC Zinātniskās padomes sēde

Ceturtdien, 10. novembrī plkst. 13:00 Mazajā zālē notiks kārtējā BMC Zinātniskās padomes sēde.

2016

BBMRI-LV - ceļš uz nacionālā biobanku tīkla izveidi

Vēlamies Jūs ielūgt uz svinīgo pasākumu, kas tiek rīkots par godu Latvijas Republikas uzņemšanai Biobanku un Biomolekulāro Resursu Pētniecības Infrastruktūrān - Eiropas Pētniecības Infrastruktūras Konsorcijā (BBMRI-ERIC).

Zinātniskās padomes sēde

Piektdien, 28. oktobrī plkst. 14:00 Mazajā zālē notiks kārtējā BMC Zinātniskās padomes sēde.

2016

REZULTĀTI - Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra izsludinātajā konkursā pēcdoktorantiem

Pētniecības pieteikumu sagatavošanai un iesniegšanai Valsts izglītības un attīstības aģentūrā darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” pētniecības pieteikumu atlases kārtai, virzīt rīkojumā Nr. 1-15/9 norādīto pēcdoktorantu pieteikumus. Skat. rīkojumu:

Zinātnieku nakts 2016.

Šī gada 30. septembrī BMC, kā arī citās Latvijas un Eiropas zinātniskajās institūcijās norisinājās Zinātnieku nakts.

2016

Ielūgums apmeklēt kursus “From blood to sequence”

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina piedalīties kursos “From blood to sequence”, kurus atbalsta 7. ietvara programmas projekts BBMRI- Large Prospective Cohorts (LPC).

7. oktobrī BMC viesosies Dr. El Habib Dakir no Bradfordas Universites

7. oktobrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā viesosies Dr. El Habib Dakir no Bradfordas Universites. No plkst. 11:00-12:00 BMC Mazajā zālē viņš uzstāsies ar referātu: "Targeting RAN-GTP's in breast cancer metastasis".

Gaidīti visi interesenti!

2016

Par Latvijas Zinātnes padomes (LZP) priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš

2016. gada 12. septembrī Latvijas Zinātnes padome (LZP) lēma par jaunu vadību, apstiprinot jaunu priekšsēdētāju un viņa vietnieku. Par Latvijas Zinātnes padomes (LZP) priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš.

2016

LATVIJAS BIOMEDICĪNAS PĒTĪJUMU UN STUDIJU CENTRS IZSLUDINA KONKURSU PĒCDOKTORANTIEM

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs (BMC) izsludina konkursu pēcdoktorantiem pieteikumu priekšatlasei Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” pētniecības pieteikumu atlases kārtas iesniegšanai Valsts izglītības attīstības aģentūrā (turpmāk tekstā – VIAA).

Konkursa norises laiks: 08.09.2016. līdz  17.10.2016.

9. septembrī EuroNanoMedII projekta NanoPlasmiRNA sanāksme

9. septembrī 10:00 BMC Mazajā zālē notiks mūsu EuroNanoMedII projekta NanoPlasmiRNA sanāksme, kuras pirmajā daļā projekta partneri Renzo Vanna un Jesus M de la Fuente sniegs lekcijas.

2016

30. septembrī Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

Mūsdienās par ļoti populāru izklaides veidu ir kļuvuši dažādi interaktīvi, izglītojoši vairāku aktivitāšu kopumi – kvesti (Quest). Arī mēs BMC esam nolēmuši brīnumu pilno zinātni Zinātnieku nakts apmeklētājiem pasniegt kvesta formā, kas ietvers gan izglītojošas lekcijas apmeklējumu par to, cik liela nozīme ir tam, ko ikdienā ēdam, gan arī interaktīvu piedalīšanos eksperimentos un iegūto datu analīzē.