LCĢA pilnsapulce

Latvijas Cilvēka ģenētikas asociācija ielūdz asociācijas biedrus piedalīties LCĢA pilnsapulcē, kas notiks šī gada 16. novembrī, plkst. 14.00

2018

Seminārs “DATU IZMANTOŠANA MEDICĪNAS PĒTĪJUMOS LATVIJĀ: PIEREDZE UN NĀKOTNES IZAICINĀJUMI”

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs aicina visus interesentus apmeklēt semināru, ko organizē Latvijas nacionālais biobanku tīkls – BBMRILV.

2018

Nākusi klajā profesora Dr. habil. biol. E.Grēna grāmata “Nāves impērija. Bioloģisko ieroču slepenā programma PSRS un vēlāk”

Diemžēl masveida iznīcināšanas ieroču problēma mūsdienās ir ļoti aktuāla un maz pētīta, un īpaši latviešu lasītājam tā ir maz zināma. Savulaik izcilie molekulārās ģenētikas atklājumi pasaulē un mērķtiecīgās manipulācijas ar baktēriju un vīrusu gēniem solīja revolucionāru apvērsumu farmācijas industrijā, medicīnā un lauksaimniecībā, taču deva jaunu iedvesmu arī bioloģisko ieroču attīstībā.

2018

Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes kolekcijas izpilda BBMRI-ERIC kvalitātes novērtējuma pārbaudi

Nacionālā biobanka Valsts iedzīvotāju genoma datubāze ir veikusi BBMRI-ERIC izstrādāto kvalitātes novērtējuma pārbaudi (Self Assessment Survey) vairākām endokrinoloģisko saslimšanu bioloģisko paraugu kolekcijām, un saņem apstiprinājumu par šo kolekciju atbilstību Eiropas Standartizācijas Komitejas Tehniskajām specifikācijām CEN/TS 16835-2:2015.

Atskats uz Eiropas Zinātnieku nakti BMC

Šogad Eiropas Zinātnieku nakti Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centrā apmeklēja vairāk nekā 1200 dalībnieki.

Noslēgts sadarbības memorands starp BMC un BGI uzņēmumu SIA Latvia MGI Tech

2018. gada 27.septembrī tika noslēgts sadarbības memorands starp valsts zinātnisko institūtu – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un pasaulē lielākā sekvencēšanas centra BGI uzņēmumu SIA Latvia MGI Tech par turpmāku sadarbību sekvencēšanas platformas izveidē, cilvēka ģenētikas izpētē, zinātnes projektu īstenošanā biomedicīnā, zinātnisko publikāciju sagatavošanā, ekspertu piesaistē un zinātnisko rezultātu komercializācijā.

BMC norisinājās Taivānas – Latvijas - Lietuvas sadarbības projekta seminārs

2018. gada 21. septembrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisinājās Taivānas – Latvijas – Lietuvas sadarbības projekta seminārs.

2018

Latvijā darbību uzsāks EURAXESS kontaktpunktu tīkls

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kā EURAXESS institūcijas pārstāvis Latvijā ir izveidojusi EURAXESS Latvija kontaktpunktu tīklu, kura darbībā iesaistījās arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs.

Tiek īstenots SIA Mikrotīkls atbalstītais LU Fonda projekts

Sadarbojoties pētniekiem no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra un Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta, tiek īstenots SIA Mikrotīkls atbalstītais LU Fonda projekts “Baktēriju mikrokompartmenti kā sintētiskie nanoreaktori”.

Tiek īstenots sadarbības projekts

Latvijas Universitātes Ķīmiskās fizikas institūts sadarbībā ar Kodolmedicīnas klīnikas Radiofarmācijas laboratoriju, RAKUS Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīniku, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un LU Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūtu realizē starpdisciplināru projektu “Inovatīvu metožu attīstīšana un ieviešana klīniskajā praksē ļaundabīgo audzēju diagnostikai un terapijai, izmantojot Latvijā ražotus molekulāri mērķētus radionuklīdus”.

Egijas Zoles promocijas darba aizstāvēšana

2018.gada 14.septembrī plkst.14.00 Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Rātsupītes ielā 1, konferenču zālē, LU Bioloģijas zinātņu nozares promocijas padomes atklātā sēdē Egija Zole aizstāvēs promocijas darbu "Mitohondriālās DNS un telomēru garuma izmaiņas un to saistība cilvēka populācijai novecojot" bioloģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanai.

Eiropas Zinātnieku Nakts

Septembris  ir zināšanu mēnesis, kas rosina apgūt jaunas prasmes, parādīt jau apgūto un sniegties pēc vēl nezināmā. Jau ceturto gadu Zinātnieku nakts ietvaros 28. septembrī laipni aicinām skolēnu grupas un citus interesentus viesoties  vadošajā biomedicīnas pētījumu centrā Latvijā - Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā (BMC).

JŪL

Atskats uz BMC dalību sarunu festivālā LAMPA

Viena no LV BMC debijas diskusijām sarunu festivālā LAMPA bija “Cilvēks – superorganisms” jeb stāsti par mikrobiomu, kurā apvienojās četri dažādu profesiju mikrobioma eksperti un lieliskā moderatore Sandra Kropa. Diskusiju apmeklēja vairāk nekā 50 klausītāju, no kuriem vairāki arī aktīvi iesaistījās uzdodot jautājumus. Aktīvākās sarunas raisījās par intriģējošo mijiedarbību starp zarnu trakta mikrobiomu un smadzeņu darbību, kā arī par to, ko tad īsti darīt, lai mūsu katra mikrobioms būtu laimīgs un mēs paši veseli.

JUN
2018

Konference EuroCellNet Cost action CA 15214 ietvaros “Nuclear lamins, nuclear organizations and transcription”

2018. gada 4. un 5. jūlijā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisināsies konference  “Nuclear lamins, nuclear organization and transcription”  EuroCellNet Cost action CA 15214 ietvaros.

JUN

Marijas Sklodovskas-Kirī programmas stipendijas

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs piedāvā zinātniekiem no Eiropas kopīgi piedalīties Marijas Sklodovskas-Kirī programmas stipendiju pieteikumu sagatavošanai.