Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

4
OKT
2019

Atskats uz Eiropas Zinātnieku Nakti 2019 Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

Jau piekto gadu Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts aktivitātes. 

 

 

9
SEP
2019

Lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”

10. septembrī, plkst. 13:00 BMC Mazajā zālē notiks lekcija “Vaccine formulations for immunogen delivery: from adenovectors to self-assembly synthetic peptide-based nanoparticles”.

6
SEP
2019

Eiropas Zinātnieku nakts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā

 

 

27. septembrī no pulksten 17:00 līdz 23:00  Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts, kuras tēma šogad ir Zinātne nākotnei.

28
JUN
2019

Zinātniskās padomes sēde

Ceturtdien, 04.07.2019. plkst 10:00 Baltajā zālē notiks BMC Zinātniskās padomes sēde.

28
JUN
2019

Pirms nedēļas noslēdzās trīs Baltijas valstu Bioķīmiķu biedrību organizētās starptautiskā konference FEBS3+

 

 

19
JUN
2019

Promocijas darbu aizstāvēs Jānis Leitāns

2019.gada 20.jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, 501. auditorijā, LU Bioloģijas zinātņu nozares promocijas padomes atklātā sēdē JĀNIS LEITĀNS aizstāvēs promocijas darbu "Ogļskābes anhidrāžu strukturālie pētījumi specifisku inhibitoru dizainam" bioloģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanai.

18
JUN
2019

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiks jauno biologu sagatavošanās kursi Starptautiskajai bioloģijas olimpiādei

20. jūnijā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā notiks jauno biologu sagatavošanās kursi Starptautiskajai bioloģijas olimpiādei (IBO2019), kas norisināsies no 14. līdz 21. jūlijam Ungārijā.

 

 

13
JUN
2019

Jauna veida medicīnas domāšana Latvijā: joma, kur satiekas IT un medicīnas nozare

 

 

Latvijas Biomedicīnas un studiju centra direktors Jānis Kloviņš: “Precīzijas medicīna ir jaunā veida medicīnas domāšana, kas ir pretstatā globālā farmācijas biznesa vēlmei pārdot pēc iespējas vairāk medicīnisko līdzekļu.”

4
JUN
2019

Kas glabājas Latvijas biobankās un kāda ir sabiedrības attieksme pret tām?

Raidījums Zināmais nezināmajā runā par Latvijas sabiedrības attieksmi pret biobankām un viesojas arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra uzturētajā nacionālajā biobankā - Valsts iedzīvotāju genoma datubāzē.

24
MAI
2019

Kā mikroorganismi var kļūt par bioloģiskajiem ieročiem

Kā mikroorganismi var kļūt par biologiskajiem ieročiem, un vai no baktērijas, kas ražo elektrību, līdz bīstamam slimību ierosinātājam ir viens solis? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs raidījums «Izziņas impulss», kurā ar savām zināšanām dalījās Dr. habil. biol. Elmārs Grēns.

15
MAI
2019

Precīzijas medicīnas konference

 

 

Šā gada 22.maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājas telpās pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference (“PRECISION MEDICINE CONFERENCE”), kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi un politikas veidotāji dalīsies pieredzē un diskutēs par precīzijas medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.

7
MAI
2019

Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference

Šī gada 12. un 13. aprīlī RTU - Rīgas Tehniskā universitātes telpās norisinājās Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konference, uz kuru bija izvirzīti 387 labākie darbi, ko izstrādāja 458 skolēni. Četri darbi tika izstrādāti Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā sadarbojoties ar zinātniekiem. Konferences ietvaros tie ieguva augstus novērtējumus - II un III pakāpi

7
MAI
2019

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki pievienojas prezidenta vizītei Hamburgā

 

 

2019. gada 21.-25. februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja Vāciju, lai veicinātu Latvijas un Vācijas sadarbību biznesa un zinātnes jomā. Vizītes mērķis bija prezentēt Latvijas piedāvātās iespējas gudro pilsētu, viedo materiālu, biomedicīnas un robotikas jomās, par ko Vācijas uzņēmēji un zinātnieki izrādīja lielu interesi un vēlmi attīstīt tālāku sadarbību. Šajā vizītē piedalījās arī zinātnieki no Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centra Dr. biol. Kaspars Tārs un MSc. biol. Gints Kalniņš.

2
MAI
2019

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences galvenā tēma – biomedicīna

 

 

2.-3. maijā Viļņā, Lietuvas Zinātņu akadēmijā norisināsies 16. Baltijas Intelektuālās sadarbības konference "Gēni: no pagātnes līdz nākotnei".

2
MAI
2019

Valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršana

Pamatojoties uz LR MK noteikumiem Nr. 692 par valsts emeritētā zinātnieka statusa piešķiršanu, Latvijas Zinātņu akadēmija ir apstiprinājusi Valsts emeritēto zinātnieku padomes 2019. gada 25. marta lēmumu Nr. 21.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".