MAI
2016

Atklās Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksu

2016. gada 26. maijā plkst. 14.00 Rīgā, Rātsupītes ielā 1 k-1 svinīgi tiks atklāts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) Biomedicīnas tehnoloģiju komplekss.

Jaunais komplekss ir valsts nozīmes pētniecības infrastruktūras objekts, kas izveidots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējuma atbalstu. Jaunizveidotā pētnieciskā infrastruktūra dos iespēju veikt unikālus pētījumus jaunu ārstniecības preparātu un diagnostikas līdzekļu izstrādei, tostarp vēža diagnosticēšanai un ārstēšanai, kā arī jaunu vakcīnu radīšanai.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās, universitāšu pārstāvji un BMC sadarbības partneri.

BMC direktors Jānis Kloviņš: „Jaunajā kompleksā ar kopējo platību 1540 m2 ir izveidoti divi īpašiem pētniecības standartiem aprīkoti laboratoriju bloki darbam ar cilvēku šūnām un laboratorijas dzīvniekiem. Šāds komplekss, kas ir vienīgais Latvijā, ir aprīkots ar īpašu ventilācijas un drošības sistēmu, kas paver iespējas Latvijā veikt pētījumus pasaules līmenī sadarbojoties ar ārzemju labākajiem zinātniekiem, kā arī nodrošināt Latvijas vadošo augstskolu studentu apmācību.

Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksa izveidē kopumā ieguldīti 3,16 milj. EUR, no kuriem 2,79 milj. EUR ir ERAF līdzfinansējums.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Līga Vonda

Direktora vietniece finanšu un administratīvajos jautājumos

Tālrunis: 26395042, 67808206