MAI
2016

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Biomedicīnas tehnoloģiju komplekss

Jaunais komplekss ir valsts nozīmes pētniecības infrastruktūras objekts, kas izveidots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējuma atbalstu. Jaunizveidotā pētnieciskā infrastruktūra dos iespēju veikt unikālus pētījumus jaunu ārstniecības preparātu un diagnostikas līdzekļu izstrādei, tostarp vēža diagnosticēšanai un ārstēšanai, kā arī jaunu vakcīnu radīšanai.

BMC direktors Jānis Kloviņš: „Jaunajā kompleksā ar kopējo platību 1540 m2 ir izveidoti divi īpašiem pētniecības standartiem aprīkoti laboratoriju bloki darbam ar cilvēku šūnām un laboratorijas dzīvniekiem. Šāds komplekss, kas ir vienīgais Latvijā, ir aprīkots ar īpašu ventilācijas un drošības sistēmu, kas paver iespējas Latvijā veikt pētījumus pasaules līmenī sadarbojoties ar ārzemju labākajiem zinātniekiem, kā arī nodrošināt Latvijas vadošo augstskolu studentu apmācību.

Biomedicīnas tehnoloģiju kompleksa izveidē kopumā ieguldīti 3,16 milj. EUR, no kuriem 2,79 milj. EUR ir ERAF līdzfinansējums.