Sākumlapa Jaunumi
Sākumlapa

Jaunumi

10
FEB
2020

Nozīmīgāko sasniegumu zinātnē apbalvošanas ceremonija


 

 

2020. gada 6. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās 2019. gada nozīmīgāko sasniegumu zinātnē autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās izcilāko sasniegumu autori un autoru kolektīvi, valsts un valdības amatpersonas, uzņēmēji, akadēmisko aprindu, zinātnisko institūciju un sabiedrības pārstāvji.

 

 

 

 


Par vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē tika atzīts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieku Mg.biol. Jāņa Stāvuša, Dr.med. Baibas Lāces, Mg.biol. Ditas Kideres, Dr.biol. Innas Iņaškinas atklājums “Jaunu specifisku mutāciju lēnā miozīnu saistošā proteīna C gēna atklāšana un saistīšana ar jaunu, līdz šim neaprakstītu pārmantotu neiromuskulāro fenotipu – miogēnu tremoru un miopātiju”.

 

 

Apbalvošanas ceremonijā tika godināti arī LZA prezidenta Atzinības raksta saņēmēji, to vidu arī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieki. LZA prezidenta Atzinības raksta saņēmēji - pētījuma par jauniem 2. tipa cukura diabēta terapijas mehānismiem un efektivitātes marķieriem pacientu zarnu mikrobiomā Mg.biol. Ilze Elbere, Mg.biol. Monta Ustinova, Mg.biol. Ivars Silamiķelis, Mg.biol. Laila Silamiķele, LZA korespondētājlocekle Ilze Konrāde, LZA akadēmiķis Valdis Pīrāgs, LZA akadēmiķis Jānis Kloviņš.

Ātrās saitesMājas lapas izstrādi finansēja ERAF 2.1.1.2. aktivitātes projekts Nr. 2010/0196/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/004 "Latvijas biomedicīnas pētījumu integrācija Eiropas zinātnes telpā".