JAN

Tiek uzsākti LZP finansētie sadarbības projekti

2010. gada sākumā Latvijas Biomedicīnas Pētījumu un studiju centrā tiek uzsākta vairāku Latvijas Zinātņu padomes sadarbības projektu realizācija.

Projekta "Slimību etioloģijas, patoģenēzes un cilvēka novecošanas procesu ģenētiska izpēte Latvijas populācijā" ietvaros BMC tiks realizēti astoņi apakšprojekti:

Projekts norisinās sadarbībā ar RSU, LU un P.Sradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu.

Sadarbībā ar LLU, un BIOR (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts), BMC tiks realizēts LZP sadarbības projekts "Šūnu terapija 1.tipa cukura diabēta ārstēšanai: jauna iespēja insulīnnepietiekamības ārstēšanai"

Projekta "Inovatīvas pieejas mikroorganismu molekulāri ģenētisko īpašību un ar tām saistītu sistēmisku bojājumu mehānismu izpētē, individualizētas infekcijas slimību uzraudzības, diagnostikas un terapijas metožu un tehnoloģiju izveidē" ietvaros BMC piedalīsies ar apakšprojektu "Hepatītu B un C molekulārā epidemioloģija individualizēto terapeitisko vakcīnu radīšanai". Projekta sadarbības partneri - RSU, LIC un P.Sradiņa Klīniskās universitātes slimnīca